Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

01.09.2020

Počínaje dnešním dnem, 1. 9. 2020, vstupuje v účinnost aktualizovaný Tarif a Smluvně přepravní podmínky MHD. Největší změna se pozitivně dotkne kategorie studentů.

 

Nový Tarif přináší pozitivní změny pro kategorii žák základní a střední školy starší 16 let věku a student vysoké školy do 26 let věku. Zatímco dříve si studenti mohli zakoupit pouze časový kupón městské hromadné dopravy v celkové platnosti 3 měsíce (510 Kč), nyní se nabídka rozšířila o zvýhodněnou roční (1 515 Kč) a půlroční (950 Kč) variantu. Návrh na změnu Tarifu byl schválen 24. 8. 2020 Radou města.

„Vzhledem k narůstající poptávce ze strany studentů byl tento krok zcela logický a správný,“ uvedl ke změně ředitel a předseda představenstva Ing. Slavoj Dolejš.

1. 9. 2020 rovněž nabývá v platnost zrušení doplňkového prodeje u řidičů MHD. „Během koronavirové krize jsme byli nuceni pozastavit doplňkový prodej u řidičů a čas nám ukázal, že se jednalo o krok správným směrem. Vzhledem k malé poptávce po doplňkovém prodeji ze strany cestujících, jsme se v zájmu ochrany řidičů spolu se statutárním městem České Budějovice rozhodli tuto možnost nákupu zrušit,“ doplnil Slavoj Dolejš.

Cestující, kteří nedisponují časovou předplatní jízdenkou mohou kromě jednotlivé jízdenky využít celou řadu alternativ. Jízdenku lze zakoupit prostřednictvím mobilních telefonů, a to v podobě SMS jízdenky či Sejf jízdenky, či využít aplikaci DPMCB, která tento nákup jednoduše zprostředkovává.

Kontakt: tisková mluvčí DPMCB, Barbora Bláhová (blahova.b@dpmcb.cz)

TZ_zmena_Tarif_SPP


Prvního září dochází ke změně Tarifu a Smluvních přepravních podmínek