Papír už vás netáhne, navíc se vám kvůli zřízení předplatní jízdenky nechce cestovat na zákaznické centrum? Úplně vám rozumíme! Vytvořte si průkazku online, ať už jste kdekoliv a cestujte třeba jen s mobilem.

Průkazka v aplikaci

(tedy Časová předplatní jízdenka aplikace DPMCB)

 Jak zřídit průkazku v aplikaci DPMCB?

  • Stačí si do chytrého telefonu stáhnout aplikaci DPMCB: pro systém Android ji najdete na Google Play, pro iOS na AppStore.
  • V sekci Průkazka si snadno založíte novou průkazku a nakoupíte k ní kupóny. Pokud byste si nevěděli rady, v nápovědě zjistíte, jak na to
  • Průkazku v aplikaci můžete využívat se všemi nabízenými nároky na slevu. Jednoduše požadované dokumenty přiložíte jako fotokopie k jednorázové kontrole. Co je potřeba a kdy a na jaké období můžete o uznání nároku na slevu žádat, zjistíte v přiloženém přehledu (PDF) a také v tarifu.
  • Naplno funkce aplikace využijete s připojením k internetu – průkazka se vám zobrazí v plné podobě, při kontrole ji tak stačí revizorovi ukázat. S internetem ji navíc využijete i ve vozech dopravců IDS JK v městské zóně 100+101.
  • Průkazku v aplikaci můžete používat také offline nebo ve virtuálních peněženkách! K tomu slouží průkazka formou QR kódu - ten si můžete uložit a když vám zrovna jen vypadne internet, zobrazí se vám automaticky. QR kód při kontrole nechte revizora načíst do jeho mobilního telefonu. S pomocí QR kódu revizorská appka kontrolorovi zobrazí potřebné údaje o vaší průkazce i těch, které vám sdílí vaši blízcí.
  • Ať už s internetem nebo bez, při kontrole revizorem nemusíte telefon vůbec dávat z ruky.

Aplikaci můžete začít používat, i pokud zrovna máte tištěnou časovou předplatní jízdenku! Kupóny na rok a 180 dní vám převedeme do aplikace v předprodejních místech. Více informací zde.

 

VÍCE O FUNKCÍCH APLIKACE DPMCB

 

 

PŘÍSTUP DO UŽIVATELSKÉHO ÚČTU APLIKACE DPMCB 

 

Virtuální průkazka

(tedy virtuální časová předplatní jízdenka)

Další možností nákupu časové předplatní jízdenky je tzv. virtuální. Tahle sestra jednotlivých virtuálních jízdenek, které můžete zakoupit ve vozech MHD, vám umožní nahrát si průkazku s kupónem na tzv. identifikátor, tedy platební bezkontaktní kartu. Ta přitom nemusí být v podobě fyzické karty, virtuální jízdenku můžete mít spárovanou také s mobilem nebo třeba chytrými hodinkami, které pro bezkontaktní platby používáte. Základní i zlevněné časové předplatní jízdenky zakoupíte na eshop.dpmcb.cz. Spárovat je zde lze s fyzickou platební kartou. Na přepážce vybraných zákaznických center na Novohradské 40 (sídlo společnosti) nebo v OC Mercury pak můžete využít propojení jízdenky s kartou v mobilu, hodinkách, nebo si zakoupit virtuální ČPJ úplně od začátku s asistencí naší kolegyně.

Virtuální jízdenky jsou platné pouze v síti MHD České Budějovice provozované DPMCB. Jejich využití není možné pro cestování s jinými dopravci zapojenými do IDS Jihočeského kraje.

 

E-SHOP DPMCB