Budějovická MHD ve vašem mobilu

Aplikace DPMCB je moderní nástroj pro pohyb po Českých Budějovicích. Pohodlně zakoupíte jízdné, najdete nejlepší spoj, zjistíte, kdy spoj přijede do zastávky, i jaké jsou aktuální změny v provozu MHD. Jediná aplikace vám navíc bude stačit, i když sami sednete za volant - uhradíte v ní pohodlně také parkování.

 

 


 PRŮKAZKA V APLIKACI

Průkazku s časovým kupónem si v aplikaci DPMCB založíte kdykoliv a kdekoliv.

 

TELEFON NEMUSÍTE DÁT Z RUKY

 • Při přepravní kontrole stačí revizorovi průkazku v aplikaci ukázat.
 • Průkazkou se můžete prokázat i v podobě QR kódu. Stáhněte si ho třeba do virtuální peněženky od Google a Apple nebo ji uložte do galerie telefonu.
 • Pokud jste na internetu, můžete průkazku využít také na cesty s dalšími dopravci Integrovaného dopravního systému Jihočeského kraje, a to v zóně 100+101. Při využití IDS se nelze prokázat QR kódem.

 

V MHD DATA NEPOTŘEBUJETE

 • S aplikací DPMCB můžete do MHD vyrazit, i když nejste připojeni k internetu. V offline režimu revizor načte QR kód, který se vám objeví místo průkazky.

 

S APLIKACÍ DPMCB VÁS NÁVŠTĚVY ZÁKAZNICKÉHO CENTRA NEČEKAJÍ

 • Založení průkazky i nákup kupónu probíhá od začátku do konce online.
 • V aplikaci jsou vám k dispozici kupóny pro všechny kategorie cestujících. Nárok na slevu prokažte jednoduše nahráním scanu potřebných dokumentů. Tarif jízdného včetně přehledu dokumentů potřebných pro uplatnění nároku na slevu najdete zde.
 • Časový kupón zaplatíte přímo v mobilu online platební kartou.
 • Aplikace vás upozorní na končící platnost kupónu i průkazky.
 • Zní to skvěle, ale ještě vám platí tištěný kupón? Přijďte si ho nechat nahrát do aplikace!
 • Plaťte také prostřednictvím služeb Google Pay a Apple Pay.

 

JÍZDENKY PRO RODINU BUDETE MÍT POD KONTROLOU

 • Cestujete s dětmi, které ještě nemají vlastní telefon? Nebo chcete mít jistotu, že vaši blízcí nepojedou bez platného jízdného, i když si zapomenou telefon? Nebo pro ně dokupování kupónů zajišťujete a chcete mít ve svém telefonu možnost jim zkontrolovat platnost kupónů a rovnou je i pořídit bez přepínání účtů? V aplikaci DPMCB to není žádný problém. V sekci Průkazka > Nastavení klikněte na Sdílení průkazek a zadejte e-mail uživatelů, jejichž průkazku chcete mít k dispozici pro zobrazení a dokoupení kupónů. Abychom zamezili zneužití, musí uživatel (vaše dítě, rodič, partner,...) žádost ze svého účtu potvrdit. Sdílenou průkazku pak jednoduše zobrazíte, pokud otevřete svou průkazku a přejedete prstem doleva. Vždy s sebou navíc budete svou i sdílené průkazky mít i v případě, že cestujete jen s uloženým QR kódem. Revizor po jeho načtení uvidí všechny přiřazené průkazky.


 

>>>Podívejte se, jak správně vybrat kupón a doložit nárok na kategorii jízdného.<<<


 POMOCNÍK NA CESTY

V APPCE VYHLEDÁTE SPOJENÍ, ZJISTÍTE, KDY VÁM TO JEDE...

 • Vyhledávač spojení vám navrhne nejbližší spojení i s přihlédnutím ke stavu provozu. K informacím z jízdních řádů totiž přidává i informace o poloze spojů.
 • Zastávky MHD teď snadno vyhledáte v mapě včetně spojení z nich. Navíc se můžete rovnou dle vybrané zastávky podívat, kdy z ní nejbližší spoj pojede.

 • Linky MHD znáte jako své boty a potřebujete jen vědět, kdy vám to přijede? Aktuální odjezdy nyní najdete kromě elektronických označníků na vybraných zastávkách také přímo v app, a to pro celou síť zastávek budějovické MHD.

 

... KOUPÍTE JÍZDENKY...

 • Jednotlivé jízdenky nejsnáze koupíte přímo ve vozech MHD ve virtuální podobě. Přes appku DPMCB se ale samozřejmě dostanete i k ostatním druhům elektronických jízdenek. Na výběr máte buď SMS jízdenku nebo nákup jednorázové jízdenky v prostředí Sejf.

 

...A ZAPLATÍTE I PARKOVÁNÍ

 • DPMCB v Českých Budějovicích neprovozuje jen městskou hromadnou dopravu, spravujeme také parkování ve městě. S naší appkou tak můžete cestovat jak městskou, tak si zaplatit parkování, když se potřebujete po Budějovicích pohybovat autem. Aplikace DPMCB vám zprostředkuje nákup parkovacího oprávnění ve službě ParkSimply.

 


  LETÁK KE STAŽENÍ (PDF)

 

 

 

 

 

OBCHODNÍ PODMÍNKY PRO NÁKUP ČASOVÉ PŘEDPLATNÍ JÍZDENKY APLIKACE DPMCB