Parkování v Českých Budějovicích 

Dopravní podnik města České Budějovice provádí dle smlouvy se Statutárním městem České Budějovice správu městských placených parkovišť a parkovacích zón. Naši pracovníci provádějí následující činnosti:

  • správa parkovacích automatů
  • dohled nad respektovaností placených parkovišť, parkovacích zón a správností parkování
  • nasazení a odejmutí technického prostředku k zabránění odjezdu vozidla (tzv. „botičky“) na vozidlo na základě rozhodnutí strážníka Městské policie České Budějovice
  • administrativa a prodej parkovacích oprávnění v zónách dlouhodobého parkování (tzv. modré zóny)

Parkovací lístek v aplikaci DPMCB

Cestování po Českých Budějovicích je vaším denním chlebem, ať už MHD nebo vlastním autem? Pak se vám určitě bude hodit aplikace DPMCB! Kromě vychytávek pro snazší cestování s DPMCB v ní najdete i modul pro pořízení parkovacích lístků ParkSimply České Budějovice. Zaplatit parkování je pak jednoduché. Při prvním použití předvyplníte registrační značku vozidla, pak vždy už jen potvrdíte polohu na mapě a parkování uhradíte online platební kartou. Odkaz ke stažení a více o funkcích aplikace DPMCB najdete zde. Daňový doklad k parkovacím lístkům zakoupeným prostřednictvím aplikace DPMCB (modul ParkSimply České Budějovice) naleznete přímo v aplikaci DPMCB v sekci Poslední zakoupené.

 

Parkovací lístek v aplikaci ParkSimply 

Cestujete autem po celém Česku a chcete mít univerzální nástroj vždy po ruce? Se samostatnou aplikací ParkSimply zaparkujete auto, v mapě potvrdíte polohu, zaplatíte a můžete jít, ať už jste v Českých Budějovicích nebo jiném městě. ParkSimply je aplikace pro mobilní telefony s operačními systémy android a iOS, která umožňuje využití jejích služeb i v jihočeské metropoli.

Zaplatit parkování v ParkSimply je jednoduché. V aplikaci zadáte o jaký typ vozidla se jedná, registrační značku a parkování uhradíte online platební kartou. Hlavním přínosem ParkSimply je pak snadné určení tarifní zóny ve vámi zvolené oblasti – tu najdete snadno v mapě podle vaší aktuální polohy nebo dohledáním ulice, ve které je váš vůz zaparkovaný.

Daňový doklad za nákup parkovacího lístku v aplikaci ParkSimply je možné vystavit ZDE.

Parkovací lístek v aplikaci SEJF:

Aplikace Sejf je multifunkční nástroj pro dopravu nejen po Českých Budějovicích. V Sejfu nakoupíte jednotlivé jízdenky a uhradíte krátkodobé parkování ve městech napříč Českou republikou.

Sejf si stáhnete zdarma pro operační systémy iOS nebo Android.

Daňový doklad za nákup parkovacího lístku v aplikaci Sejf je možné vystavit ZDE.
Více o aplikaci Sejf zjistíte zde. V případě problémů nebo reklamace kontaktujte zákaznický servis: e-mail: helpdesk@sejf.cz nebo tel.: +420 234 249 665.

App storeGoogle play