Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

26.05.2020

Dopravní podnik města České Budějovice v pondělí 25. 5. 2020 uveřejnil desatero humorných ilustrací, skrze které poukazuje na základní prohřešky, ke kterým na půdě MHD pravidelně dochází. Pod heslem „zakázali jsme si zakazovat nudně“ cestujícím připomíná, jak by se ve vozech MHD měli chovat.

V dubnu letošního roku vstoupil v platnost nový Tarif a Smluvní přepravní podmínky. Ačkoliv se jednalo o drobnější obsahové a textové úpravy, dopravce se při této příležitosti rozhodl cestující postupně seznámit se stěžejními body obou dokumentů, a to prostřednictvím seriálu DPMCB na svém Facebooku. „Prostřednictvím jednotlivých příspěvků dáváme cestujícím návod, jak se v MHD chovat a odpovídáme jim na nejčastěji kladené dotazy. Je to jednoduchý způsob, jak jim prakticky usnadnit cestování a zároveň předejít potenciálním problémům způsobeným neznalostí přepravních podmínek,“ uvedl ředitel a předseda představenstva Ing. Slavoj Dolejš.

Poslední součást tohoto edukačního balíčku představuje právě ono zmíněné desatero, které pro budějovický podnik připravil populární český kreslíř a ilustrátor Petr Urban. Ten s notnou dávkou nadsázky cestující informuje např. o tom, že je nutné vnímat signalizační zařízení dveří, že je slušnost pustit starší lidi sednout či že nemáme druhé omezovat svými zavazadly. „Je nám jasné, že v posledních týdnech mají lidé zákazů a nařízení obzvláště nad hlavu. Zábavné desatero vnímáme spíše jako dárek cestujícím, který má pobavit a zvednout náladu. Ponaučení z ilustrací plynoucí je výborný bonus navíc,“ dodává ředitel společnosti.

Nové desatero mohou cestující shlédnout ve vozech MHD.

TZ_Pivrnec

 

Kontakt: tisková mluvčí DPMCB, Barbora Bláhová (blahova.b@dpmcb.cz)


Dopravní podnik vybízí k dodržování přepravního řádu skrze ilustrace Petra Urbana