Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

03.08.2020

Dopravní podnik města České Budějovice hledá nové zájemce na pozice řidičů/řidiček. Své řady by rád rozšířil o již stávající řidiče – profesionály, ale i o ty, kteří se jimi teprve chtějí stát.

„Pro zájemce, kteří disponují pouze řidičským oprávněním skupiny B či C, máme připraven výukový program od zkušených profesionálů, kteří zájemcům pomohou získat řidičské oprávnění skupiny D. Veškeré náklady na získání řidičského průkazu hradíme z naší strany. Navíc i řidiči v zácviku dostávají od DPMCB výplatu,“ uvádí ředitel a předseda představenstva Ing. Slavoj Dolejš.

Těmito kroky se dopravní podnik snaží otevřít dveře širokému spektru lidí; zatímco jistoty, které podnik se 70letou tradicí přináší, mohou být pozitivním motivátorem pro změnu zaměstnání, vyučení v autoškole na náklady podniku je benefitem, který odstraňuje zbylé bariéry či váhání.

 

Autoškolu a Akreditované školící středisko řidičů provozuje Dopravní podnik města České Budějovice od 1. září 2016 – za největší klady těchto výukových center lze považovat profesionální a zároveň lidský přístup, předávání nespočtu zkušeností z městského provozu, seznámení se s potřebnou legislativou, ale i dobré technické vybavení.„V rámci autoškoly zájemci získají vše, co každý řidič – profesionál pro svoji práci potřebuje. Do současnosti u nás absolvovalo více než 120 řidičů autobusů, z nichž 20 představovaly ženy,“ doplňuje Slavoj Dolejš.

 

Jako zaměstnavatel dopravní podnik slibuje všem zájemcům žádoucí pracovní podmínky (plánování směn dlouho dopředu, zázemí pro zaměstnance atp.) a mimo obvyklých výhod jako 5 týdnů dovolené, láká potenciální řidiče na nadstandardní benefity. Svým zaměstnancům přispívá na stravování, kulturu, sport, ale i na dovolenou či dětské tábory. Řidičům jsou propláceny přesčasy nad rámec zákonných povinností, jsou odměňování za ježdění bez nehod a k výplatě mohou získat tzv. 13. a 14. mzdu. Všichni zaměstnanci a jejich rodinní příslušníci mohou využívat MHD za zvýhodněnou cenu. Významným benefitem je i příspěvek na penzijní a úrazové připojištění.

 

Dopravní podnik města České Budějovice uskutečňoval poslední náborovou kampaň od roku 2016. Ta se setkala s velkým úspěchem – mimo jiné i pro její zacílení na ženy. Zatímco v roce 2018 českobudějovický dopravní podnik zaměstnával 21 řidiček, v roce 2020 je jejich počet o 5 vyšší. Na druhou stranu podnik čelí propadu počtu řidičů – mužů. V roce 2018 vozy MHD obsluhovalo 234 řidičů; letos jich podnik zaměstnává pouze 206.

 

Od možnosti získání řidičského oprávnění sk. D na náklady zaměstnavatele si dopravní podnik slibuje přísun nových zaměstnanců i navzdory nyní přesycenému a hyperkonkurenčnímu trhu pracovních nabídek.

 

Kontakt: tisková mluvčí DPMCB, Barbora Bláhová (blahova.b@dpmcb.cz)

TZ_nabor


Dopravní podnik hledá nové řidiče. Řidičské oprávnění sk. D zájemcům zaplatí.