29.08.2022

1. září 2022 vás jako tradičně Dopravní podnik města České Budějovice přepraví zdarma. V čase od 7:00 do 15:00 nebudou pasažéři v celé síti městské hromadné dopravy potřebovat žádný jízdní doklad, označovače jízdenek i prodej virtuálních jízdenek budou vypnuté.

 

Akce Dopravního podniku a města České Budějovice má za cíl usnadnit cestu školákům, studentům i jejich rodičům v první školní den. „Rodiče a děti se nemusí 1. září trápit s pořizováním jízdenek. V klidu si tak mohou během dne zařídit nejen nutné administrativní věci ve škole, ale například i pořízení průkazek na MHD,“ uvedl ředitel DPMCB Slavoj Dolejš. Pro předplatní jízdenky přitom není nutné jezdit do zákaznických center dopravního podniku, k nákupu časové předplatní jízdenky stačí mít chytrý telefon s aplikací DPMCB. V té průkazku pořídíte odkudkoliv, potřebné dokumenty k uplatnění slev stačí ofotit. Platnost nároku zkontrolují pracovnice zákaznického centra online, pak už stačí v aplikaci jen pořídit k průkazce kupón.

 

Opatření má také obecně pomoci dopravě v krajském městě, do kterého pravidelně 1. září míří více lidí než v ostatní dny. Bezplatná přeprava může být motivací pro ty, kteří mají možnost nechat auto doma. Spoje MHD navíc od 1. září opět pojedou ve standardním režimu.

 

Kontakt pro média:

Mgr. Barbora Smudková
e-mail: smudkova.b@dpmcb.cz 


V první školní den na jízdenky myslet nemusíte. MHD se svezete od 7 do 15 hodin zdarma