Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

02.11.2021

Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) se už počtvrté spojilo s nadačním fondem Muži proti rakovině, který je organizátorem akce Movember v České republice. Trolejbusy, autobusy a tramvaje v jedenácti českých městech budou celý listopad jezdit s nalepenými kníry na čele vozu. V Dopravním podniku města České Budějovice kníry vypěstují hned čtyři vozy, ve všech se pak více o akci dozvíte z letáků. Cílem Movemberu je upozornit na důležitost prevence v oblasti mužského zdraví.

 

„Vozy městské veřejné dopravy potkává denně spousta lidí, navíc ty kníraté opravdu zaujmou. Proto si myslím, že osvětu touto formou můžeme šířit ve velkém, a podpořit tak projekt, který má opravdu smysl. V boji s rakovinou je nejdůležitější prevence a včasný záchyt nemoci a díky nadačnímu fondu Muži proti rakovině se propagace tohoto tématu dostává do povědomí široké veřejnosti,“ řekl předseda SDP ČR Tomáš Pelikán.
Spolupráce mezi organizátory akce Movember a SDP ČR začala v roce 2018, kdy vyjely kníraté vozy do ulic poprvé, akce se každoročně těší velkému ohlasu. V letošním roce se zapojilo jedenáct dopravních podniků, každý z nich má pro propagaci individuální možnosti a kanály. Všechny své vozy vybaví kníry například v Karlových Varech, Pardubicích nebo v Plzni. S kampaní se cestující setkají taky v Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci, Praze nebo v Ústí nad Labem.
V Českých Budějovicích budou k prevenci nabádat dva kníraté autobusy Solaris a dvojice trolejbusů „Doufáme, že kníraté vozy nejen pobaví nebo namotivují pány k vypěstování vlastního vousu, ale že se i díky kampani muži zamyslí nad závažností této nemoci a také nad možnou prevencí,“ komentuje zapojení českobudějovického dopravního podniku tisková mluvčí Barbora Smudková.
Do osvětové kampaně se zapojuje řada zemí, Česká republika prostřednictvím Nadačního fondu Muži proti rakovině, který se od svého vzniku v roce 2012 snaží zlepšit povědomí o nutnosti preventivních prohlídek mužských pohlavních orgánů. Nadační fond Muži proti rakovině podporuje výzkumné projekty a rozvoj léčby urologických nádorů, šíří osvětu v této oblasti a pomáhá získat finanční zdroje na nákupy přístrojového vybavení pro léčbu onkologických pacientů. Rakovina prostaty je přitom jedním z nejvíce asymptomatických druhů rakovin.
Více informací naleznete také na www.muziprotirakovine.cz


Kontakt pro média:
Barbora Smudková, tisková mluvčí DPMCB
smudkova.b@dpmcb.cz

 

Linda Hailichová, tisková mluvčí SDP ČR
media@sdp-cr.cz 
603 881 018


Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) je nejvýznamnější asociace provozovatelů městské hromadné dopravy (MHD) v ČR. Sdružuje 21 dopravních podniků, působících zejména v krajských městech a zahrnuje mimo jiné všechny provozovatele elektrické drážní (tzn. tramvajové, trolejbusové a speciální) dopravy v ČR. Členské dopravní podniky ujedou ročně více než 308 milionů vozových kilometrů a přepraví více než 1,5 miliardy cestujících. Provozují 2 969 autobusů, 1 647 tramvají, 747 trolejbusů a 730 vozidel metra.