28.05.2024

Vybraní strážníci českobudějovické městské policie se v minulém týdnu zúčastnili speciálního výcviku zaměřeného na zásahy v hromadných dopravních prostředcích.

 

Kurz pod vedením Mgr. Jindřicha Petříka a Filipa Buřiče, zkušených instruktorů Centra bojových sportů České Budějovice, se díky spolupráci s Dopravním podnikem České Budějovice mohl uskutečnit v zapůjčeném voze městské hromadné dopravy.

 

Strážníci se naučili taktiku vyvedení osoby z hromadného dopravního prostředku za použití teleskopického obušku, a to především za minimálního rizika zranění ostatních osob. Děkujeme instruktorům výcviku z Centra bojových sportů za perfektně odvedenou práci při výuce našich strážníků a Dopravnímu podniku ČB za možnost realizace výcviku v reálných podmínkách. Městská policie úzce spolupracuje s dopravním podnikem v každodenním městském provozu.

 

"Nejběžněji si přivolávají strážníky městské policie na pomoc revizoři. Kvůli ztotožnění cestujících bez jízdního dokladu se se strážníky vidí alespoň jednou denně, v některé dny je služba revizorů ale přivolává i desetkrát. Méně četné jsou naštěstí situace, kdy je nutné strážníky volat kvůli napadením. Na městskou policii se obrací také dispečink MHD, a to, pokud krizovou situaci v její kompetenci nahlásí řidiči. Nejčastěji pomáhají strážníci řidičům řešit cestující pod vlivem, kteří nejsou schopni nebo ochotni opustit na konečné vůz," popisuje mluvčí DPMCB Barbora Fišer.