02.05.2023

Dopravní podnik města České Budějovice se spolu s dalšími dopravci ze Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) opět zapojí do Českého dne proti rakovině. Kromě materiálů ve vozech a na sociálních sítích, které informují cestující o průběhu a poslání sbírky, se DPMCB ke sbírce aktivně připojí prodejem kytiček v předprodejní kanceláři DPMCB v DOC Mercury, a to od 10. do 14. května.

Do informační kampaně se zapojí celkem 11 dopravních podniků z SDP ČR, prodej kytiček pomůžou dobrovolnickým týmům zajistit kromě českobudějovického také dopravní podniky v Brně a Ostravě. „V našem sdružení jsou všechny velké dopravní podniky, takže charitativní projekty, které podporujeme, mají díky tomu plošnou propagaci napříč celou republikou. S Ligou proti rakovině spolupracujeme každoročně a věřím, že i letos bude mít naše spolupráce velký přínos,“ sdělil Tomáš Pelikán, předseda SDP ČR.

Letáky s informacemi o Českém dni proti rakovině budou napříč zapojenými podniky ve vozech MHD, na nástěnkách vozoven, některé dopravní podniky využijí také LCD panely. Samozřejmostí je propagace na sociálních sítích.

Liga proti rakovině ze sbírky financuje projekty, které cílí na prevenci nádorových onemocnění, zlepšení kvality života onkologických pacientů, na podporu onkologického výzkumu a přístrojového vybavení onkologických pracovišť. Letos opět vyrazí do ulic tisíce dobrovolníků ve žlutých tričkách a budou nabízet kytičky. Ke každé kytičce dárce obdrží i letáček s informacemi, jak snížit riziko nádorového onemocnění plic, na které se v letošním roce sbírka zaměří především.

 

Kontakt pro média:

Mgr. Barbora Fišer, tisková mluvčí DPMCB
fiser.b@dpmcb.cz

 

Linda Hailichová, tisková mluvčí Sdružení dopravních podniků ČR
media@sdp-cr.cz

 

Sdružení dopravních podniků ČR je nejvýznamnější asociace provozovatelů městské hromadné dopravy v ČR. Sdružuje 22 dopravních podniků, působících zejména v krajských městech a zahrnuje mimo jiné všechny provozovatele elektrické drážní (tzn. tramvajové, trolejbusové a speciální) dopravy v ČR. Členské dopravní podniky ujedou ročně okolo 310 milionů vozových kilometrů a přepraví přes 1,5 miliardy cestujících. Provozují více než 6 000 vozidel, z nichž nadpoloviční většina je bezemisních.