Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

25.05.2021

Do vozů budějovické MHD se s rozvolňováním protiepidemických opatření vrací cestující včetně seniorů, řada z nich si ale zapomíná prodloužit časovou předplatní jízdenku. To pak zjišťují až při přepravní kontrole ve voze. Osoby nad 65 let si přitom kupón na celý rok mohou pořídit za 10 Kč. Na jeho následné obnovení ale z různých důvodů zapomínají, svou roli sehrává dlouhodobě doporučované omezení pohybu i odmítání upomínkových zpráv. Dopravní podnik proto žádá seniory, aby si své kupóny prodloužili, případně jejich blízké, aby jim s obnovením jízdného pomohli.


Zvýhodněný roční kupón si mohou obnovit na předprodejních místech Dopravního podniku v OC Mercury, na sídlišti Šumava, v turistickém centru na náměstí Přemysla Otakara II., v Novohradské ulici i v OC IGY, kde si tištěný kupón můžete zakoupit i o víkendu. Otevírací doby i další podrobnosti naleznete na webových stránkách DPMCB. Pro majitele chytrých telefonů pak je snadnou cestou k seniorskému kupónu i aplikace DPMCB, ve které si průkazku i kupón zřídíte kdykoli a odkudkoli.


Pro seniory v různých životních situacích ale nemusí být ani jedna z obou možností dostupná, ať už kvůli osobní mobilitě nebo absenci chytrého telefonu. Dopravní podnik města České Budějovice proto vyzývá blízké osob nad 65 let, aby jim s pořízením zvýhodněného kupónu pomohli, ať už na jejich chytrých telefonech nebo osobním vyřízením v předprodejní kanceláři. Tam vám postačí průkaz dotčené osoby nebo jeho číslo, se kterým pracovnice předprodeje kupón spáruje. Pomůžete tak svým blízkým předejít komplikacím způsobeným cestou bez jízdního dokladu.


Konec kupónu připomene SMS i e-mail

Při prodlužování předplatního kupónu přitom nemusíte spoléhat jen na vlastní poznámku v kalendáři, a to ani v případě jízdného pro seniory s platností jeden rok. Upomínku na končící platnost kupónu si můžete nechat zasílat prostřednictvím SMS či e-mailu. Tato možnost je vám nabízena při nákupu v předprodejních místech Dopravního podniku i v aplikaci DPMCB. V obou případech stačí, abyste Dopravnímu podniku poskytli své telefonní číslo nebo e-mailovou adresu. Po domluvě s vlastníkem průkazu si mohou upozornění nechávat zasílat i blízcí seniorů, kteří pro ně obnovení kupónu do budoucna zajistí.
Platnost kupónu lze ale i v případě, že upozornění aktivované nemáte, snadno ověřit. Důležité je nezaměňovat samotný průkaz s kupónem, na kterém datum, do kterého máte jízdné uhrazené, najdete.


Průkazka i pro přespolní

Snížené roční jízdné v ceně 10 Kč se vyplatí i osobám nad 65 let věku, které českobudějovickou městskou hromadnou dopravu využívají jen sporadicky nebo přímo jednorázově. Pokud se seniorům např. na výletě do Českých Budějovic nechce průkazka s kupónem zřizovat, platí pro ně základní sazby jednotlivého jízdného, tedy od 16 Kč na 60 minut.

 

Kontakt:
Mgr. Barbora Smudková, tisková mluvčí DPMCB
e-mail: smudkova.b@dpmcb.cz
tel.: 605 949 550