09.01.2023

Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. ke konci ledna uzavře dvě kontaktní místa zákaznického centra. Předprodejní kancelář v ulici J. Opletala na sídlišti Šumava bude zákazníkům k dispozici do pátku 27. ledna 2023, kancelář v IGY Centru pak poslední klienty obslouží v neděli 29. ledna 2023. Služby zákaznického centra můžete využít online, k dispozici zákazníkům DPMCB nadále budou další tři kontaktní místa včetně turistického centra na náměstí.

 

Předplatní i jednotlivé jízdenky či jízdenky do sítě JIKORD cestující zakoupí v předprodejní kanceláři v DOC Mercury, ve které zákazníkům rádi poradíme i s parkovacími oprávněními. Úhradu přirážek je nadále možné provést v pobočce zákaznického centra v areálu DPMCB na adrese Novohradská 40.

 

Všechny jmenované služby DPMCB jsou samozřejmě zákazníkům dostupné bez nutnosti osobní návštěvy zákaznického centra. Jednotlivé jízdenky mohou cestující zakoupit ve stále nejoblíbenějších automatech, už rok také kartou přímo ve vozech, případně prostřednictvím SMS či aplikace Sejf.

 

Ani pro předplatní jízdenky není nutné chodit – ať už využíváte jakoukoliv kategorii jízdného, pohodlně a odkudkoliv si průkazku s kupónem vyřídíte v aplikaci DPMCB. Tu do chytrých telefonů s android i iOS stáhnete na této adrese: https://dpmcb.cz/stahuj-app (odkaz je funkční pouze na mobilních zařízeních s těmito operačními systémy).

 

„Pokutu“ za cestování bez platné jízdenky pak můžete uhradit bankovním převodem podle údajů na záznamu o kontrole, který vám předal revizor. Pouze pokud jste zapomněli platnou předplatní jízdenku doma a chcete po jejím předložení dosud neuhrazenou přirážku k jízdnému snížit na 30 Kč, cestě do ZC Novohradská se nevyhnete.

 

A online si zařídíte i dlouhodobé parkování – registrační formuláře a veškeré informace o parkování v Českých Budějovicích najdete na webových stránkách https://www.parkovanicb.cz/.  

 

Kontakty zákaznického centra:

e-mail: info@dpmcb.cz
infolinka: +420 387 719 119