Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

31.10.2018

Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. v rámci společného projektu pod záštitou Sdružení dopravních podniků ČR podpoří tradiční charitativní aktivitu, která pravidelně probíhá předposlední měsíc v roce.

České Budějovice, 31. 10. 2018 - Připomínkou kampaně naleznou cestující nejen uvnitř a vně vozů českobudějovické MHD, ale 7 vybraných autobusům a trolejbusům v listopadu narostou i kníry. A předpokládáme, že nejen vozům, ale že knír bude zdobit i mnoho tváří zaměstnanců DPMČB.

Movember je charitativní a každoročně se konající genderově zaměřená akce. Účelem charity je získání finančních prostředků a zároveň zvyšování povědomí o zdraví mužů. Měsíc mužské solidarity připadá na listopad a symbolika je zaměřena především na prevenci typicky mužského onemocnění, kterým je rakovina prostaty. Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November).

Každoroční celosvětová akce je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek. Záštitu poskytuje nadace Movember, jejímž cílem je zvýšení povědomí o nemoci prostaty, o potřebě včasné detekce. Každoroční preventivní prohlídky jsou prvním krokem k určení diagnózy rakoviny a také základním předpokladem účinné léčby.

Tiskovou zprávu Sdružení dopravních podniků ČR k této akci naleznete v přiloženém odkazu.

 

TZ - Vozy MHD budou v listopadu jezdit s knírem.


Podpořte společně s dopravním podnikem Movember