21.10.2020

Dopravní podnik úspěšně dokončil soutěž na nový odbavovací systém, který umožní platbu jízdného kartou v každém voze českobudějovické MHD. Jedná se o součást velkého projektu modernizace palubních technologií vozidel a dopravního dispečinku. Realizace projektu již byla zahájena a bude dokončena v první polovině příštího roku.

Po dlouhodobém úsilí se dopravnímu podniku podařilo překonat četné administrativní průtahy
a přinést tak cestujícím bezkontaktní platby jízdného v celé síti linek MHD v Českých Budějovicích. Výhodou elektronického odbavení bude jeho efektivita a rychlost. Při platbě ve vozidle se nebude tisknout papírová jízdenka a platnost jízdného bude možnost prokázat přímo platební kartou. Celý systém má nadstandardní zabezpečení a splňuje veškeré požadavky na ochranu dat.

Kromě moderního způsobu odbavení je součástí projektu pořízení nových technologií pro dispečerské řízení. Mezi ně patří digitální radiová sít a nové vozidlové palubní počítače, které umožní preferenci autobusů a trolejbusů na světelných křižovatkách ve městě.

„Cestování veřejnou dopravou tím posuneme o kus dál a věřím, že zkvalitnění a zatraktivnění našich služeb cestující uvítají. Nové technologie jsou připraveny pro další budoucí rozvoj a aplikaci nových služeb v rámci města,“ říká Slavoj Dolejš, ředitel DPMČB.

„Jsem velice rád, že se managementu dopravního podniku podařilo dotáhnout tento projekt do realizační fáze. Pro město i pro cestující je to další část do skládačky tzv. chytrých dopravních řešení, která budou součástí nově zaváděných telematických systémů“, sdělil náměstek primátora Viktor Lavička a doplnil, že město České Budějovice ve spolupráci s dopravním podnikem také finišuje na důležitém dopravním projektu s názvem Dopravně informační a řídící centrum, které by mělo výrazně pomoci s přetíženou českobudějovickou dopravou.

 

 

  

Kontakt: Marketingový specialista DPMCB, Ing. Michaela Slabová (slabova.m@dpmcb.cz)

 

TZ - PLATBA JÍZDNÉHO KARTOU VE VŠECH VOZECH MHD NA DOSAH RUKY.


Platba jízdného kartou ve všech vozech MHD na dosah ruky.