Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

19.02.2021

AKTUALIZOVÁNO 23. 2. 2021

 

Vážení cestující,


v návaznosti na protiepidemické opatření ministerstva zdravotnictví, které bude účinné od čtvrtka 25. února 2021, se změní pravidla platná ve všech vozech MHD.


Cestující budou mít nově povinnost zakrýt si dýchací cesty respirátorem FFP2 bez výdechového filtru, nebo 2 chirurgickými rouškami nasazenými přes sebe, a to po celou dobu jízdy. Opatření se dále zmiňuje i o dalších ochranných prostředcích, které splňují kritéria alespoň 95% filtrační účinnosti a technické podmínky normy ČSN EN 14683+AC, které brání šíření kapének. Povinnost nošení ochranných prostředků se stále nevztahuje na přepravované děti do 2 let, u dětí od 2 do 15 let je pak přípustná ochrana pouze 1 chirurgickou rouškou. Další výjimky z opatření naleznete zde.

 

Po dobu platnosti tohoto opatření tedy pro cesty MHD nebude možné volit ochranu dýchacích cest látkovými rouškami nebo jen jedním kusem chirurgické roušky.
Zároveň zůstává v platnosti i omezení pobytu cestujících v blízkosti kabiny řidičů včetně zákazu využití přední řady sedadel. V souvislosti s tímto omezením vás žádáme, abyste nadále pro nástup a výstup z vozu co nejméně využívali přední dveře.


V Dopravním podniku samozřejmě neustále pracujeme na udržení hygienického prostředí ve vozech. Ty pro vaše bezpečí řádně uklízíme a každou noc je odborná firma dezinfikuje horkou párou. V průběhu jízd pak řidiči vozy na konečných zastávkách větrají.


Děkujeme vám za ohleduplnost a věrnost našim službám.
Věříme, že společně udržíme MHD bezpečnou.


Oznámení cestujícím k opatření Ministerstva zdravotnictví ČR účinném od 25. února 2021