Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

18.05.2021

Sdružení dopravních podniků ČR, kterého je DPMCB členem, i letos podpoří aktivity spojené s Českým dnem proti rakovině. Tradiční květinová sbírka se sice kvůli epidemiologickým opatřením neuskutečnila v obvyklém květnovém termínu. Důležitou osvětu ale pořádající Liga proti rakovině i s pomocí dopravních podniků šíří během celého měsíce května. Finanční příspěvky na prevenci, výzkum i zlepšení života pacientů je možné zasílat prostřednictvím dárcovských SMS. Tradiční Květinová sbírka pak proběhne tradičně i prostřednictvím Dopravního podniku města České Budějovice, a.s. 29. září 2021.


V osvětové kampani Květinový květen se Liga proti rakovině Praha věnuje prevenci rakoviny a podpoře výzkumu onkologických onemocnění a usiluje o zlepšení kvality života onkologických pacientů. Letošním tématem, které můžete sledovat zejména na webových stránkách a facebooku Ligy proti rakovině Praha, je prevence nádorových onemocnění ledvin, močového měchýře a prostaty. „Volba tématu pro letošní rok byla zřejmá. V incidenci nádorů ledvin, prostaty i močového měchýře bohužel Česká republika zaujímá čelní příčky ve světových statistikách. Chceme informovat veřejnost jak o prevenci onemocnění a rizikovém chování, tak o příznacích uvedených diagnóz, které by měly být impulsem k návštěvě lékaře,“ vysvětluje MUDr. Michaela Fridrichová, předsedkyně Ligy.


Podpora Ligy proti rakovině Praha
Lidé mohou podpořit činnost Ligy zasláním dárcovských SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo 60 nebo 90 na číslo 87 777. Za zaslané DMS do 31. května dárci získají e-kytičku, kterou si mohou vložit na svůj profil na sociálních sítích.
Veřejná sbírka v ulicích se pak uskuteční v náhradním termínu – 29. září 2021.


Osvětové kamínky
Na popud dobrovolníků, kteří v květnu obvykle kytičky nabízejí veřejnosti, vznikla iniciativa malování putovních kamínků, inspirována facebookovou skupinou Kamínky. Lidé malují sbírkové kytičky nebo jiné žluté květiny na kamínky, které umisťují ve veřejném prostoru. Více se dočtete na: https://www.cdpr.cz/kaminky-proti-rakovine/


KONTAKTY:

Liga proti rakovině Praha, tel.: 224 919 732, lpr@lpr.cz, www.lpr.cz
Média: jitka.bajgarova@arcadia.cz, 607 990 261

 

Mgr. Barbora Smudková, tisková mluvčí DPMCB
e-mail: smudkova.b@dpmcb.cz
tel.: 605 949 550


Osvětu o prevenci rakoviny šíří i dopravní podniky, k tradiční květinové sbírce lze zatím přispět DMS