Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

28.06.2017

Přelom prázdnin přinese v systému městské hromadné dopravy zásadní změnu, kterou bude zrušení 2. tarifní zóny, do které spadaly všechny obce mimo katastrální území města České Budějovice.

České Budějovice, 28. 6. 2017 – Rada města na svém zasedání v pondělí 26. 6. 2017 rozhodla na návrh Dopravního podniku města České Budějovice, a.s. o systémovém opatření, které zjednoduší cestování v městské dopravě zejména obyvatelům okolních lokalit a samozřejmě také zlevní časové předplatní kupóny, jejichž hodnota se ujednotí na ceně, která doposud platila pro 1. tarifní zónu.

„Cílem tohoto kroku je nejen zjednodušení systému přepravy, ale také věříme, že díky sníženým nákladům budou naše služby využívat i cestující, kteří doposud preferovali individuální dopravu“, sdělil ředitel a místopředseda představenstva a.s. Slavoj Dolejš.

Rada města slovy náměstka primátora pro dopravu Františka Konečného navíc očekává, že by se tímto opatřením mohla částečně omezit zátěž města vozidly, kterými jezdí obyvatelé okolních obcí.

Pro všechny, kteří využívají časové předplatní kupóny, bude tedy při jejich nákupu od 1. 8. 2017 platit již pouze jedna cena, kdy např. u roční občanské předplatní jízdenky osob starších 16 let se jedná o úsporu více než 2000 Kč.

 

https://www.dpmcb.cz/galerie/tinymce/TZ%20DPMCB%20-%20Sjednocen%C3%AD%20z%C3%B3n%20MHD.pdf