Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

28.02.2019

V loňském roce zaznamenal českobudějovický dopravní podnik meziročně rekordní nárůst cestujících, kteří pro svou jízdu použili elektronickou jízdenku. Jízdních dokladů formou SMS bylo v roce 2018 zakoupeno 209 603 kusů, což je o 22,3 % více, než ve stejném období předchozího roku. Přes aplikaci Sejf si jich cestující pořídili 70 296 kusů, což je nárůst dokonce více než 78 %.

České Budějovice, 28. 2. 2019 - MHD v Českých Budějovicích nabízí širokou škálu možností, jak uhradit jízdné. K běžně používaným jízdním dokladům se v minulých letech přiřadila i stále populárnější elektronická forma, a to „SMSkou“ či pomocí aplikace Sejf.

„Z dat, která máme k dispozici, vychází, že elektronická forma jízdních dokladů získává každým rokem na stále větší oblibě“, sdělil ředitel a předseda představenstva dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Tato slova dokladují i statistiky, kdy v roce 2015 si elektronické doklady zakoupilo 145 757 cestujících, v roce 2018 to bylo již 279 899 zákazníků. Stále jsou ale v daleko větší míře u klientů oblíbené klasické papírové jízdenky, kterých se v loňském roce prodalo více než 4,3 miliónů kusů.

Důvodem může být i fakt, že po městě je rozmístěno celkem 42 jízdenkových automatů, z nichž 9 jich akceptuje bezkontaktní platební karty, dalšími možnostmi nákupu jsou pak externí prodejci, kterých má dopravní podnik v Č. Budějovicích nasmlouváno přes 30.

 

TZ - Obliba elektronických jízdních dokladů stále narůstá

 


Obliba elektronických jízdních dokladů stále narůstá