06.02.2023

Aplikace DPMCB se dočkala pořádného vylepšení. Přehlednější design Dopravní podnik města České Budějovice doprovodil novými funkcemi. S appkou vyřešíte průkazku, zjistíte, kdy vozy MHD dorazí do zastávky, i pořídíte parkovací lístek.

 

Elektronická průkazka

Nejzásadnější funkcí aplikace samozřejmě zůstává průkazka na MHD v uživatelsky přívětivějším prostředí. „Stále samozřejmě platí, že si předplatní jízdenku můžete zřídit bez nutnosti návštěvy zákaznického centra, a to i v případě, že chcete využít zvýhodněné ceny jízdného. Všechny potřebné dokumenty jako občanský průkaz, studijní potvrzení nebo dokumenty od sociální správy snadno předložíte k jednorázové kontrole jako fotku,“ vysvětluje princip elektronické průkazky ředitel DPMCB Slavoj Dolejš.

A přestože registrace a nákup kupónu probíhá výhradně online, při používání průkazky v MHD můžete klidně mobilní data šetřit – v offline módu vám průkazku revizor zkontroluje načtením QR kódu.

 

Kdy a kam to přijede

Uživatelsky zajímavější je také dosavadní vyhledávač spojení. V interaktivní mapě si navolíte trasu i zobrazíte, kdy do zastávky přijedou nejaktuálnější spoje díky nové funkci Aktuální odjezdy. „Tu využijete na denní bázi i samostatně, a to hlavně v případě, že přesně víte odkud, kam a jakou linkou MHD jedete,“ říká Dolejš. V prostředí Aktuálních odjezdů si vyberete jakoukoliv zastávku, pro kterou vám aplikace podle dat z provozu zobrazí, kdy váš spoj můžete reálně očekávat.

 

Komplexní nástroj pro motoristy

Dopravní podnik se v Českých Budějovicích stará také o parkování. Nová aplikace proto je komplexním nástrojem i pro ty, kteří do města přijedou autem. Přímo v app DPMCB si snadno zakoupíte parkovací oprávnění ze služby ParkSimply, kterou tak nemusíte instalovat samostatně. A to navíc v novém intuitivním designu.

 

Rodinné průkazky pod kontrolou

S novou appkou DPMCB je snazší i sdílení a správa průkazek vašich blízkých. Pokud chcete mít například jízdné svých dětí pod kontrolou, zadejte v prostředí správy sdílených průkazek jejich registrační e-maily, a instruujte je, aby žádost v aplikaci schválily. Následně budete moct při společných cestách průkazky jednoduše zobrazit vedle té vlastní. Díky sdílení průkazek navíc propojeným uživatelům dokoupíte kupóny a ohlídáte si, že nevyrazí do MHD bez jízdenky.

 

Kontakt pro média:

Mgr. Barbora Fišer, tisková mluvčí DPMCB
e-mail: fiser.b@dpmcb.cz

 

 

Odkaz ke stažení je funkční pouze na mobilních zařízeních s operačním systémem android a iOS.

 

 

 

 


Nové funkce i design. S appkou DPMCB budete při cestování MHD v obraze