03.05.2023

Spolu s Ministerstvem pro místní rozvoj vás zveme na Den otevřených dveří Dopravního podniku města České Budějovice, a.s., který po čtyřech letech opět otevírá své brány veřejnosti!

V autobusové vozovně v Novohradské ulici si prohlédnete techniku, se kterou městský dopravce zajišťuje nejen MHD, ale třeba i správu veřejného osvětlení a trolejbusového trakčního vedení. Každou hodinu budete mít možnost svézt se jedním z vozů autobusovou myčkou a v průběhu celého dne si můžete užít bezplatný doprovodný program pro děti i dospělé.

Jaký doprovodný program Vás čeká?

Pro děti bude připraveno množství aktivit na nejrůznějších stanovištích, za jejichž návštěvu budou odměněny drobnými cenami. Tato stanoviště budou zajišťovat například Policie ČR a hasiči Jihočeského kraje, BESIP, Celní správa, FBC Štíři nebo EUROPE DIRECT ve spolupráci s výtvarným ateliérem TVOR. K dispozici bude také bezplatný fotokoutek, virtuální realita, výroba odznáčků nebo oblíbené malování na obličej. Chybět nebude ani skákací hrad.

V průběhu celé akce bude probíhat program na podiu. Kromě zajímavých rozhovorů o provozu MHD zde budete moci zhlédnout dětské představení Divadla u plotny, či si poslechnout žáky Základní umělecké školy Piaristická. Bezpochyby nejzajímavější částí programu bude dynamická ukázka zásahu složek IZS. Na závěr dne odehraje koncert kapela LARVA.

V rámci akce proběhnou také komentované prohlídky areálu DPMCB Horní, kde se návštěvníci seznámí s trolejbusovou a elektrobusovou vozovnou, zázemím technické správy, vozidly parkovací služby či moderní měnírnou MR5, která spolu s dalšími čtyřmi zajišťuje napájení trolejbusů při cestách městem. Druhý prohlídkový okruh návštěvníky zavede do Dopravního informačního a řídicího centra, kde se seznámí s prací městských dispečerů, jejich kolegů zodpovědných za MHD nebo elektrodispečerů. Tyto prohlídky budou kvůli nutnosti zachování provozu kapacitně omezené, registraci si už nyní můžete zajistit pomocí registračního formuláře zde. Účastníci komentovaných prohlídek budou do areálu trolejbusové vozovny dopraveni parciálním trolejbusem, který bude vyjíždět z místa konání akce, tedy z areálu DPMCB v Novohradské ulici.

Veškerý program v průběhu dne je ZDARMA.

Kontaktní osoba: Lenka Krejčová, Eurocentrum České Budějovice (tel.: 731 681 631, e-mail: lenka.krejcova@mmr.cz).

Volný vstup do autobusové vozovny v ulici Novohradská bude bez omezení, na komentované prohlídky trolejbusové vozovny je z kapacitních důvodů nutná přednostní registrace.

Komentované prohlídky budou trvat cca 60 minut.

 

 


Nahlédněte 10. června do českobudějovického dopravního podniku