Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

13.09.2021

Jsou elektrobusy nováčky nebo pionýry budějovické dopravy? Jak místní dopravní podnik ekologizuje vozový park? Nebo proč se do zásuvky připojuje hybridní vůz Volvo a ne elektrobusy? Zajímavosti o budějcké MHD chystá na Den čisté mobility ve čtvrtek 16. září Dopravní podnik města České Budějovice.

Elektrobus nabitý informacemi o ekologické městské hromadné dopravě najdete na náměstí Přemysla Otakara II. od 9 do 18 hodin. Návštěvníci s platnou jízdenkou se navíc mohou vydat i na zkušební jízdu některým z dalších deseti elektrobusů Dopravního podniku. Ty na náměstí pravidelně zajíždějí dle jízdních řádů linek 21, 22 a 23. Na konečné linky 23 je navíc k vidění průběžné dobíjení, které elektrobusy udržuje po celý den v pohybu.

Ve vystaveném elektrobusu na náměstí si návštěvníci akce ale na rozdíl od linkových vozů i zasoutěží. Stačí se na pár minut usadit ve voze a podle nápovědy na obrazovce vyplnit jednoduchý kvíz, a to online po načtení QR kódu nebo do připravených soutěžních listů. V následném slosování pak Dopravní podnik vybere ze správných odpovědí 3 výherce dárkových balíčků.

Expozice Dopravního podniku, která bude na návštěvníky čekat v přistaveném elektrobusu, přitom není jediným lákadlem, za kterým 16. září na náměstí Přemysla Otakara II. vyrazit. Na programu Dne čisté mobility pořádaného spolkem Energy Centre České Budějovice najdete i ukázku elektrovozů Wolkswagen, Mercedes-Benz a BMW, zkušební jízdy na elektrokole a elektrokoloběžce nebo nafukovací dráhu pro elektroautíčka pro nejmenší návštěvníky.

Téma ekologické dopravy doprovodí i program o bezpečnosti silničního provozu z dílny BESIP a seznámení se zásadami první pomoci, které zábavnou a interaktivní formou představí Český červený kříž. O další program se postará na příklad i Městská policie České Budějovice nebo spolek Black Falcons z VŠTE s trenažerem létání a prezentací dronů.

 

Kontakt

Mgr. Barbora Smudková, tisková mluvčí DPMCB
e-mail: smudkova.b@dpmcb.cz