30.04.2020

Dopravní podnik města České Budějovice se může pochlubit novou aplikací. Kromě vyhledávače spojů či aktuálních informací z dopravy nově nabízí i možnost pohodlného nákupu časových předplatných jízdenek.

Dopravní podnik města České Budějovice v dubnu 2020 spustil do provozu novou aplikaci DPMCB. Aplikace, která již fungovala dříve, dostala nový kabát a s ním i nové možnosti.

„Jsme nadšeni, že můžeme lidem cestování městskou hromadnou dopravou opět o něco ulehčit a že jsme se opět o něco přiblížili k naplnění našeho konceptu chytré cesty. Na aplikaci budeme i nadále pracovat a zdokonalovat ji.“ Uvedl ředitel a předseda představenstva Slavoj Dolejš.

Mezi největší změny, ke kterým mj. došlo, se řadí možnost nákupu časové předplatní jízdenky, a to dle všech tarifních kategorií. Online si tak mohou vytvořit průkazku studenti ZŠ/SŠ, studenti VŠ, dospělí, důchodci do 65 let, děti 6-15 let, osoby nad 65 let, lidé na mateřské či rodičovské, dárci krve, účastníci odboje, váleční veteráni, zaměstnanci DP, rodinný příslušníci zmíněných zaměstnanců či zaměstnanci, kteří jsou již v důchodu.

Přehledný úvodní rozcestník uživatelům aplikace kromě průkazky rovněž nabízí vyhledávač spojení, zprostředkovává nákup jízdenky za pomoci aplikace SEJF či SMS zprávy, informuje o aktuálním dění z dopravy, o novinkách a kariérním uplatnění v rámci Dopravního podniku města České Budějovice.

Aplikace je k dispozici pro Android i uživatele iOS.

 

Kontakt: tisková mluvčí DPMCB, Bára Smudková (smudkova.b@dpmcb.cz)

TZ_aplikace.pdf

 


DPMCB má novou aplikaci!