Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

31.01.2020

31. 01. 2020, České Budějovice – Dopravní podnik města České Budějovice dnes 31. 01. 2020 otevřel plnící stanici CNG pro veřejnost. Uživatelé vozů s pohonem na plyn tak mohou nově využít stanici na Novohradské 40, jejíž provoz je nepřetržitý.

Dopravní podnik nově podpořil v tzv. chytré cestě, která představuje koncept šetrnějšího přístupu k životnímu prostředí, i osobní automobily. Plnící stanice CNG, která byla městským dopravcem vybudována roku 2018, a která Dopravní podnik města Českých Budějovic vyšla na cca 27 mil. Kč, nyní nabízí možnost plnění až dvěma automobilům naráz.

Postup pro plnění automobilů způsobilých pro použití CNG je velice jednoduchý. Řidiči vloží kartu do platebního terminálu a následně se řídí pokyny na displeji. Plnící koncovku umístí na plnící hrdlo nádrže, páčku umístí do polohy „On“ a stisknou tlačítko start. Po naplnění nádrže vozidla se proces automaticky ukončí.

Využití pohonu CNG je vskutku chytrou cestou mobility, a to nejen po stránce ekologické, ale i ekonomické. Automobily s pohonem na CNG produkují až o 25 % méně CO2 než běžná auta. Zároveň je CNG nejlevnějším palivem na trhu, neboť provoz automobilu na CNG je až o 50 % levnější než u auta s naftovým nebo benzínovým motorem. Na Novohradské 40 řidiči aktuálně zaplatí 28 Kč/kg.

 


DOPRAVNÍ PODNIK OTEVŘEL PLNÍCÍ STANICI CNG VEŘEJNOSTI