Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

10.10.2017

Nejen budoucností městské hromadné dopravy se zaobírá Dopravního podniku České Budějovice, a.s., ale ctí také tradice, které sahají až do roku 1909.

Díky nadšeným zaměstnancům se v útrobách vozoven rekonstruují historické vozy, které v krajském městě vozili cestující na linkách MHD v druhé polovině minulého století. Hlavním cílem této obnovy je zachovat pro budoucí generace plně funkční modely, které mohou kdykoli vyjet na spanilé jízdy městem, ale jsou také největším tahákem při Dnech otevřených dveří DPMCB.

„Chceme tímto krokem ukázat cestujícím úctu k tradicím naší společnosti, která v roce 2019 oslaví již 110 let od svého založení“, uvedl ředitel společnosti Slavoj Dolejš.

V tuto chvíli se městský dopravce může pochlubil dvěma historiky ve vozovně trolejbusů, jenž jsou model ŠKODA  9TrHT z roku 1980 s autobusovým přívěsem JELZ PO – 1E z roku 1973, z autobusového depa je pak kdykoli schopen vyrazit vůz s označením Škoda 706 RTO Mex, který má rok narození 1970, ale v ČR byl vyráběn již od roku 1958.


Dopravní podnik myslí i na minulost.