Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

22.06.2018

Již s devatenácti ženami se můžete setkat za volantem autobusů či trolejbusů Dopravního podniku města České Budějovice, a.s., což je o 100 % více, než na počátku roku 2017.

České Budějovice, 22. 6. 2018 - Stav žen, řidiček městské hromadné dopravy, se v letech 2014 až 2016 držel pod číslem deset, což bylo mezi 200 muži výrazný nepoměr. Díky personální kampani městského dopravce se ale začíná tento stav měnit a v tuto chvíli vykonává tuto jistě náročnou práci již necelá dvacítka zástupkyň něžného pohlaví.

„Naše kampaň, se kterou jsme začali již v roce 2016, začíná přinášet své ovoce, protože jsme nejen stabilizovali personální situaci, ale hlásí se nám čím dál více žen, což byl i jeden z cílů, který jsme si na počátku cesty nastavili“, shrnuje dosavadní kroky ředitel a místopředseda představenstva a.s. Slavoj Dolejš a dodává, že od počátku roku 2017 do dnešních dnů firma přijala již 74 nových řidičů a řidiček.

Dopravní podnik ovšem neusíná na vavřínech a pokračuje i nadále v dosavadní reklamní kampani „Dámy a pánové, vaše město Vás potřebuje!“ s cílem i nadále oslovovat zájemce o práci řidiček a řidičů. Ruku v ruce ovšem také jako významný zaměstnavatel zlepšuje podmínky pro práci ve společnosti, např. zavedením nástupního bonusu 20000 Kč, navýšením tarifní složky mzdy nebo nabídkou motivačních benefitů.

Vždyť v letošním roce hodlá dopravce zavést další linky spojující parkoviště v Jírovcově ulici s českobudějovickou nemocnicí a Havlíčkovou kolonií novými elektrobusy, což přinese další potřebu rozšíření šoférského týmu. Proto uvítá další adepty řidičské profese.

 

TZ - Dopravní podnik meziročně zdvojnásobil počet řidiček


Dopravní podnik meziročně zdvojnásobil počet řidiček