Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

03.06.2021

Od 1. června 2021 platí v českobudějovické MHD nový tarif jízdného. Na lince 23 se cestující musí prokázat platnou jízdenkou nebo parkovacím lístkem ze záchytného parkoviště Jírovcova. Úpravu schválila 26. dubna rada města.

 

Cestujícím je informace dostupná prostřednictvím webových stránek DPMCB, ale také ve vozech a na zastávkách obsluhovaných linkou 23, kde jízdní řády původně informovaly o bezplatné přepravě. Osoby, které přijedou osobními automobily na záchytné parkoviště Jírovcova, se mohou bezplatně svézt linkou 23 do města i zpět k vozu kdykoli během 24 hodin od jeho odstavení. K prokázání nároku jim postačí parkovací lístek s vyznačeným datem a časem. Parkovací lístek nahrazuje celodenní jízdné pro jednu osobu. Pokud tedy automobilem dorazí více pasažérů, může tento nárok uplatnit jen jeden z nich. Řidič, který má předplatní jízdenku či nárok na slevu, každopádně může parkovací lístek některému ze spolucestujících přenechat.

 

Kontakt pro média:
Mgr. Barbora Smudková, tisková mluvčí DPMCB
e-mail: smudkova.b@dpmcb.cz
tel.: 605 949 550