Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

12.06.2019

Přesně v den, kdy před 110 lety vyjela do ulic města první tramvaj, v sobotu 15. 6. 2019, se otevřou brány Dopravního podniku města České Budějovice v obou jeho areálech, ve kterých proběhne již tradiční akce pro děti i dospělé.

Slavnostní zahájení proběhne v autobusovém depu v Novohradské ulice od 10.00 hodin za účasti primátora města Jiřího Svobody a také herce a moderátora, milovníka historických autobusů, Václava Kopty.

V tomto, tzv. dolním areálu, mohou návštěvníci mj. spatřit historické i moderní autobusy, např. Škodu 706 RTO, či naprosto nové vody Solaris Urbino CNG, prohlédnout si mohou prostory opraven, ale také si užít doprovodný program, který zajistily složky IZS, naši partneři ze ZOO Ohrada či Letiště ČB, děti mohou navštívit expozici filmového festivalu Anifilm. Rozsáhlý prostor ale nabídne také rozličné formy občerstvení a pitný režim bude také možno dodržet.

Trolejbusový areál v Horní ulici pak nabídne zájemcům technické novinky v oblasti ekologické dopravy, představí se jak parciální trolejbusy Škoda 27 Tr, tak také nové elektrobusy Škoda 29 BB. K vidění bude ovšem také historie, např. trolejbus Škoda 9 Tr s vlekem Jelc. Svou techniku navíc představí kolegové, kteří zajišťují veřejné osvětlení a parkovací službu. Naprostým unikátem se jistě stane expozice z Českých Velenic, která nabídne historickou repliku trolleybusu Mercédes Stoll Gmünd 1907, který vše před 110 lety v našem městě odstartoval.

Mezi oběma vozovnami bude zajištěna kyvadlová doprava s odjezdy po půl hodině a tak se nemusí návštěvníci obávat, že si nestihnou vše prohlédnout.

A na závěr něco pro opravdové fajnšmekry. V 12.00 dopravní podnik vypraví z autobusového i trolejbusového depa tzv. spanilou jízdu, která nabídne jízdu nejen historiky, ale také moderními vozy. Vozy mají ovšem omezenou kapacitu, proto budou vydávány při vstupu do vozů místenky.