27.01.2023

Dopravní podnik města České Budějovice představuje Julinku s Adamem, malé cestující, se kterými se budou chtít svézt i nejzarytější odpůrci MHD.

Využívat při pohybu po jihočeské metropoli městskou hromadnou dopravu je prostě chytré, hlavně když zvládáte jít s dobou a využíváte nejmodernější vychytávky. S těmi si spousta obyvatel a návštěvníků Českých Budějovic rozumí, přesto je ale mnoho takových, kteří jsou přesvědčeni, že jezdit MHD je složité. Že tomu tak není, proto budou Budějčákům v seriálu „Zvládne to i malé dítě“ vysvětlovat Julča a Adam, dva malí ale zkušení cestující městské hromadné dopravy.

V seriálu Dopravního podniku města České Budějovice malí protagonisté ukážou, že není třeba pátrat po trafikách nebo automatech na jízdenky, ani se stresovat, jestli jste nezapomněli peněženku s průkazkou. Julča s Adamem představí moderní možnosti odbavení přímo ve vozech, nové funkce aplikace DPMCB, na které se již cestující mohou brzy těšit, nebo třeba rádce pro vyhledání spojů. Uvidíte ale i to, jak některé věci v MHD fungují včetně několika odboček ke „kodexu slušného cestujícího“. Jejich upřímné dětské reakce přitom nejednoho dospěláka zvládnou popíchnout k vybočení ze zajetých kolejí.

Edukační seriál pro cestující plný úsměvných situací komentovaných upřímnou sourozeneckou dvojicí můžete sledovat na kanálech DPMCB na sítích Facebook, Youtube a brzy i ve vozech MHD.

 

Kontakt pro média:

Mgr. Barbora Fišer, tisková mluvčí DPMCB
e-mail: fiser.b@dpmcb.cz