Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

27.06.2016

Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. plánuje v následujících letech komplexní modernizaci vozového parku a také technologií, které jsou úzce spjaty s dopravou v našem městě. Převážná většina projektů by měla být z velké části spolufinancována evropskými dotacemi.

Kromě již avizovaných investic do obnovy vozového parku hodlá městský dopravce vybavit také 70 kusů stávajících vozů moderními informačními systémy, které zahrnují vnější plnobarevné LED panely a vnitřní oboustranné  LCD panely. 

Díky projektu „Modernizace palubního informačního systému pro cestující MHD v Českých Budějovicích“ v celkové hodnotě téměř 18 miliónů korun budou zlepšeny možnosti informování cestujících mj. o dopravní situaci, cílech a směru jízdy, nácestných zastávkách, aktuálním čase, tarifních zónách.

Dopravní podnik tímto krokem reaguje na potřeby cestujících, kteří pravidelně, ale i výjimečně využívají MHD v krajské metropoli a tím chce i nadále naplňovat nastolenou strategii, kterou je proklientská orientace a komfortní a spolehlivá doprava.