11.03.2022

 

Dopravní podnik se do pomoci lidem, kteří na Českobudějovicko přicházejí z válkou zmítané Ukrajiny, zapojuje nejen ve spolupráci s městem a Jihočeským krajem, ale také vlastní sbírkou.

 

Pro ty, kteří potřebují pomoc i při zajištění základních životních potřeb, DPMCB pořádá sbírku potravin a základní drogerie. „Vybrané produkty následně předáme Potravinové bance Jihočeského kraje, která je již rozdělí konkrétním lidem v nouzi. Do sbírky se zapojují zaměstnanci DPMCB, kteří zatím shromáždili pomoc za zhruba 20 000 Kč. Přispíváme potřebným drogistickým zbožím, trvanlivými potravinami, nebo třeba plenkami a dětskou výživou. Sbírku samozřejmě podpoří i Dopravní podnik, rozhodně ale chci poděkovat kolegům, kterým osudy Ukrajinců nejsou lhostejné. A to ať už se připojují k naší sbírce, nebo pomáhají jiným způsobem,“ vzkazuje Slavoj Dolejš, ředitel Dopravního podniku města České Budějovice.

 

Sběrné místo DPMCB mohou během příštího týdne využít i dárci z řad veřejnosti. „Pokud bude pro někoho sběrné místo DPMCB lépe dostupné než přímo stanoviště Potravinové banky, může samozřejmě dar předat naším prostřednictvím,“ doplňuje Dolejš. Sbírku Dopravní podnik pořádá v sídle společnosti na adrese Novohradská 40 v části administrativní budovy, a to ve všední dny od 8 do 16 hodin.

 

Kontakt pro média:

Mgr. Barbora Smudková, tisková mluvčí DPMCB
e-mail: smudkova.b@dpmcb.cz