Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

25.06.2021

Pokud jezdíte MHD pravidelně, určitě víte, že přepravní kontrola vždy začíná předložením speciálního odznaku. Že vás ani ten nepřesvědčil? Nebo ho údajný revizor vůbec nemá? Pojďte se s námi ujistit, že jste nenarazili na podvodníka.

 

Kontrolní odznak Dopravního podniku je pro práci revizora naprostá nutnost, ve většině případů totiž k jeho identifikaci stačí. Bez prokázání se vás totiž naši kolegové nemohou nejen pokutovat za cestu bez jízdného, ale ani po vás vyžadovat předložení jízdenky, obzvlášť pokud jde o předplatní kupóny s vašimi citlivými údaji. „Odznaky jsou proto výhradně v držení pracovníků přepravní kontroly, bez nich není možné kontrolu vůbec provádět,“ připomíná ředitel Dopravního podniku města České Budějovice Slavoj Dolejš. Pokud ale máte o pravosti odznaku pochyby, nechte si od revizora ukázat raději i služební průkaz zaměstnance DPMCB.

 

V případě, že jste odznak při příchodu kontrolora nezaznamenali, můžete jej o identifikaci požádat znovu. Neostýchejte se o ni naše kolegy požádat ani v případě, že jste vážně jízdenku neměli a máte uhradit přirážku k jízdnému. Pokud chcete částku zaplatit na místě, vydá vám revizor vyplněný blok o uhrazení pokuty. V případě, že potřebný finanční obnos nemáte nebo prostě jen raději chcete úhradu provést v našem zákaznickém centru, sepíše s vámi revizor záznam o provedené kontrole. Ani tyto tiskopisy pravděpodobně podvodník mít nebude, navíc se vás bude snažit přesvědčit, abyste pokutu uhradili na místě.

 

Vzhledem k nedávnému incidentu, kdy měl po pasažérovi neznámý muž požadovat uhrazení pokuty bez jakýchkoli formálních náležitostí, DPMCB cestující vyzývá k ostražitosti. O podrobnostech případu již byla ze strany Dopravního podniku informována i policie. K všímavosti k podezřelým situacím také vedení společnosti vyzvalo řidiče a revizory DPMCB. Detaily o tom, jak přepravní kontrola probíhá, najdete zde.

 

Mgr. Barbora Smudková, tisková mluvčí DPMCB
e-mail: smudkova.b@dpmcb.cz
tel.: +420 605 949 550