Adventní jízdy dopravního podniku rozsvítí prosinec v Českých Budějovicích

Prosinec už pomalu klepe na dveře a s ním i adventní čas. Letošní rok je bohužel oproti těm předchozím specifický a přináší mnohá omezení, přesto se však českobudějovický dopravní podnik rozhodl připravit pro své cestující něco neobyčejného. S ohledem na vládních opatření nemůže proběhnout tradiční „Mikulášská jízda“. Ale nebojte! Letošní MHD v Českých Budějovicích se rozzáří nejen v podobě čtyř „Adventních jízd“, a to i s malým vánočním překvapením pro bystré cestující.

O co se přesně jedná?

Dopravní podnik u příležitosti blížících se vánočních svátků speciálně vyzdobí ve vánočním duchu autobus, který bude nasazen na některých pravidelných linkách MHD. Tento vyzdobený speciál přinese kouzelnou vánoční atmosféru každou adventní středu postupně na linkách 1, 7, 11 a 15. Svátečně rozsvícený autobus bude mimo jiné jezdit na daných linkách po celý prosinec dle standardních jízdních řádů, svézt se tak můžete kdykoliv. „Letošní Advent bude jiný, netradiční, a proto jsme jako město velice rádi, že se i dopravní podnik připojil touto svou aktivitou k oživení atmosféry předvánočního času v našem městě“, sdělil náměstek primátora Viktor Lavička.

První adventní jízda proběhne ve středu 2. prosince, dále pak 9., 16. a poslední 23. prosince. Tyto čtyři vánoční jízdy se ponesou v duchu tradic - adventní neděle jsou označovány jako železná, bronzová, stříbrná a zlatá, proto bude interiér vozidla na každou středu speciálně tematicky vyzdoben. Rozhodně je na co se těšit – na autobuse budou umístěny světelné řetězy, girlandy a mnoho dalších vánočních ozdob. Jízdu cestujícím zpříjemní také hrající koledy.

Pro cestující budou v rámci středečních jízd připravena také malá překvapení. Ve voze na různých místech bude k nalezení pět dřevěných přívěsků DPMCB, pod jejichž čísly je ukryta malá nadílka. Tu si mohou cestující po předložení přívěsku vyzvednout v Informační kanceláři v obchodním centru Mercury do 8. ledna 2021.

„Čas Vánoc miluji, proto si přeji, abychom i v této nelehké době nezapomínali na tento magický čas, který nám má přinášet klid a pohodu“, uvádí Slavoj Dolejš, ředitel a předseda představenstva DPMCB.Adventní jízdy 2020