Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Od středy 1. 11. 2017 zahajuje provoz nová autobusová linka 24. Tato linka slouží zejména k propojení parkoviště na severním okraji Jírovcovy ulice a historického centra města. Mimo to však vytváří obsluhu nového území veřejnou dopravou, a to v téměř celé ose Jírovcovy ulice a zejména v samotném historickém centru v Krajinské ulici a na náměstí Přemysla Otakara II. Linka 24 je vedena ulicemi Jírovcova, J. Š. Baara, 28. října a Krajinská na náměstí Přemysla Otakara II. Zpět pak ulicemi Krajinská, 28. října, B. Smetany, Jírovcova, Nádražní. Všechny zastávky v trase linky jsou nově zřízené a nesou názvy: Parkoviště Jírovcova, Nerudova, Fráni Šrámka, J. Š. Baara, Krajinská, Piaristická, Náměstí Přemysla Otakara II.

Linka bude v provozu v pracovních dnech od 6:00 do 20:30, v celodenním intervalu 10 minut.

Přeprava všech cestujících na lince 24 je bezplatná.

V Českých Budějovicích tak vzniká to, co je v moderních evropských městech běžné a osvědčené - veřejná doprava na hlavním náměstí i vedení trasy linky MHD v přirozené trase pěší zónou. Přestože tento krok provází v našem městě řada emocí, nejedná se o nic samoúčelného, ale o součást efektivního řešení udržitelné městské mobility. Již před více než 100 lety byly charakteristickým atributem českobudějovického náměstí tramvaje, které zde úspěšně sloužily až do roku 1950. Posledních několik desítek let bylo bohužel toto místo, které je jedním z nejvýznamnějších cílů obyvatel města i jeho návštěvníků, nelogicky veřejné dopravě zcela zapovězeno. To se nyní mění. V roce 2018 pak vystřídají autobusovou linku 24 nové moderní elektrobusy, jež budou v rozšířených trasách spojovat náměstí Přemysla Otakara II. mimo jiné i s českobudějovickým nádražím. Tím dojde k propojení moderního systému MHD s odkazem na tradici a historii, neboť právě toto spojení zajišťovala vůbec první tramvajová linka už v roce 1909.
 
Přejeme Vám příjemné cestování novou linkou 24.


Zahájení provozu nové linky 24