Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

17.01.2020

17. 01. 2020, České Budějovice – Dopravní podnik města České Budějovice v loňském roce zaevidoval 207 položek ztrát a nálezů, které poctiví řidiči po svých směnách odevzdali. Oproti předešlému roku 2018 tak počet předmětů, které byli cestujícími ztraceny a následně zaměstnanci dopravního podniku nalezeny, vzrostl o 73 položek, což se rovná nárůstu o celých 54 %.

Prvenství v podobě nejčastěji ztraceného předmětu drží mobilní telefony, kterých bylo nalezeno a poctivými nálezci odevzdáno 30 kusů. Druhým pro rok 2019 nejčastěji ztraceným předmětem jsou klíče, kterých bylo nalezeno 22 svazků. Pomyslnou bronzovou medaili získaly peněženky, kterých českobudějovický dopravní podnik zaevidoval 21 kusů. Vysoké číslo bylo rovněž zaznamenáno u vaků na tělocvik, kterých bylo ve vozech MHD ponecháno 18 a hodinek, které v roce 2019 zapomnělo ve vozech MHD 8 lidí. Mezi kurióznější nálezy lze řadit gramofonové desky, kaleidoskop či francouzské berle, bez kterých opustili vůz MHD hned dva lidé.

Nejvíce předmětů bylo nalezeno na lince č. 3 s počtem celkem 32 kusů, na lince č. 5, kde bylo zaznamenáno 22 nalezených předmětů a na lince číslo 9, odkud se v roce 2019 dostalo do depa dopravního podniku hned 16 zapomenutých předmětů.

Ztráty a nálezy jsou od roku 2013 shromažďovány přímo v Dopravním podniku města Českých Budějovic na Novohradské 40. Jejich seznam je pravidelně aktualizován na stránkách dopravního podniku na adrese https://www.dpmcb.cz/cestovani-mhd/ztraty-a-nalezy.html, díky čemuž se okolo 50 % nalezených předmětů vrátí zpět ke svým původním majitelům.

 TZ_nalezy