Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

08.07.2020

Dopravní podnik města České Budějovice je i pro rok 2020 hrdým partnerem Runczech. Letos se malí i velcí fanoušci běhu mohou zúčastnit závodu Runway Run, který se uskuteční v unikátních prostorách českobudějovického letiště.

Jižní Čechy každoročně vítají běžce v rámci oblíbeného závodu Mattoni 1/2Maraton České Budějovice a ani letos není na sportovní nadšence zapomenuto. Přestože byl oblíbený půl maraton vzhledem k událostem spojeným s koronavirem přesunut na říjen, běžci se alternativního startu přece jen dočkají i na jaře.

Ve dnech 10. - 11. července se uskuteční závod Runway Run, jehož hostitelem se stane samotné českobudějovické letiště. V pátek 10. července odstartuje ve 21.00 hodin Sunset Run na pět kilometrů, v sobotu 11. července si mohou svou pětku vyzkoušet naopak ranní ptáčata v rámci Breakfast Run. Následně bude letiště patřit hobby běžcům, celým rodinám a hlavně dětem.

Dopravní podnik města České Budějovice je i pro letošní ročník hrdým partnerem všech profesionálních i amatérských běžců, které na místo závodu dopraví. V sobotu se navíc zapojí do doprovodného programu, kdy bude pro ty nejmenší fanoušky veřejné dopravy připraven simulátor autobusu.

Registrace na Runway Run jsou otevřené na www.runczech.com a kapacita běžců na každý závod je omezená.

Kontakt: tisková mluvčí DPMCB, Barbora Bláhová (blahova.b@dpmcb.cz)

TZ_RunwayRun

 


V pátek a sobotu proběhne akce Runway Run a dopravní podnik bude u toho!