09.01.2023

Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. upozorňuje, že k 31. 12. 2022 skončila platnost kupónů pro bezplatnou přepravu občanů Ukrajiny, kteří v Českých Budějovicích nalezli azyl před válkou rozpoutanou Ruskem v jejich domovině a kteří na základě vystaveného dokladu dopravcem mohli do konce roku 2022 využívat českobudějovickou MHD zdarma.

 

V úvodu roku 2023 se revizoři DPMCB setkali s několika případy, kdy občané Ukrajiny cestovali s již propadlým dokladem pro bezplatnou přepravu platným pro rok 2022. Dopravce proto varuje, že v takových případech jsou revizoři povinni vystavit přirážku k jízdnému.

 

K již vydaným papírovým průkazkám s fotografií, které byly součástí dokladu pro bezplatnou přepravu, si mohou dosavadní držitelé bez nutnosti výměny průkazky v pobočkách zákaznického centra dokoupit předplatní kupóny.

 

Pokud by spíše než v papírové formě chtěli zákazníci z Ukrajiny využít předplatní jízdenky v mobilu, stačí si nainstalovat aplikaci DPMCB, registrovat se, vybrat příslušnou kategorii jízdného a zakoupit požadovaný kupón. Aplikace DPMCB je pro chytré telefony s android i iOS ke stažení na: https://dpmcb.cz/stahuj-app (odkaz je funkční pouze na podporovaných mobilních zařízeních), po výběru kategorie jízdného je nutné vyčkat na schválení zadaných údajů zákaznickým centrem. To může trvat do následujícího pracovního dne, až následně je k dispozici nákup kupónu.

 

Увага! 31 грудня 2022 року закінчився термін дії талонів на безкоштовний проїзд громадян України в громадському транспорті м. Чеське Будейовіце.
З 1 січня 2023 року необхідно подорожувати з дійсним єдиним квитком або передплаченим квитком. Передплачені квитки можна придбати в Центрі обслуговування клієнтів або через мобільний додаток DPMCB.

 

Kontakt pro média:

Mgr. Barbora Fišer, tisková mluvčí
e-mail: fiser.b@dpmcb.cz