Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

22.06.2021

Od 21. ledna provozuje město České Budějovice ve spolupráci s Dopravním podnikem kyvadlovou autobusovou dopravu od hlavní brány Výstaviště na Husově třídě k očkovacímu centru v pavilonu T1 a zpět.

Cílem bylo usnadnění dostupnosti „očka“ zejména starším spoluobčanům, kteří přijíždějí městskou hromadnou dopravou na zastávku U Výstaviště. Po dohodě s krajským úřadem bude midibus naposledy cestujícím k dispozici 30. června. Očkovací centrum bude fungovat dále.

 

Primátor města Jiří Svoboda k tomu uvedl, že jakmile se zvýšila míra proočkovanosti druhou dávkou vakcíny u starších ročníků, poklesl zájem o tuto dopravní službu. „Mladší zájemci o očkování přijíždějí spíše automobily, pro které je určeno vyhrazené parkoviště v areálu výstaviště přístupné od hypermarketu TESCO. Město bude i nadále hradit náklady spojené s likvidací odpadu, včetně infekčního, z očkovacího centra a zajišťovat dohled městské policie po celou dobu provozu centra,“ doplnil primátor Svoboda.

 

Kontakt:

Bc. Renáta Kollarczyková
referent oddělení komunikace a marketingu
Magistrát města České Budějovice
tel.: +420 386 802 924

e-mail: kollarczykovar@c-budejovice.cz

 

Mgr. Barbora Smudková, tisková mluvčí DPMCB
e-mail: smudkova.b@dpmcb.cz
tel.: +420 605 949 550