Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

24.06.2020

Jedno z posledních mimořádných opatření v městské dopravě, přijatých v rámci koronavirové krize, by mělo přestat platit v červenci. 

Českobudějovičtí radní projednají v pondělí 29. června návrh Dopravního podniku města České Budějovice na návrat MHD do standardního provozu včetně nočních linek, jejichž provoz byl kvůli epidemii koronaviru zrušen 13. 3. 2020.

„Návrat ke standardnímu režimu ale ponechává v platnosti zákaz prodeje jízdenek u řidičů, protože je chceme ochránit i v čase rozvolňování opatření. Bez nich by byla ochromena celá MHD,“ říká náměstek primátora Viktor Lavička.

„Opravdu nás velice mrzí, pokud jsme některým cestujícím způsobili dočasným zrušením nočních linek komplikace. Jednalo se o zcela mimořádnou situaci a já doufám, že i ojedinělou. Jsem rád, že se již brzy budějovická MHD vrátí zpět do normálu,“ uvedl ředitel DP Slavoj Dolejš

Noční linky č. 53 a 59 obsluhující trasu mezi Májem – Rožnovem a Suchým Vrbným – Vltavou se znovu vydají do ulic pravděpodobně již 1. 7. 2020.

 

Kontakt: tisková mluvčí DPMCB, Barbora Bláhová (blahova.b@dpmcb.cz)