Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

23.04.2020

Na den 23. 4. každoročně připadá Světový den knihy a autorských práv pořádaný organizací UNESCO. Dopravní podnik města České Budějovice při této příležitosti odstartuje na svém Facebooku sérii medailonků, skrze které se čtenáři budou moc seznámit se všemi autory knihy Linka 110.

Den 23. 4. je dnem úmrtí dvou spisovatelů, velikánů - Miguela de Cervantese a Williama Shakespeara. Celý svět si je v dané výročí každoročně připomíná skrze oslavy knih a jednotlivých autorů. Pro Dopravní podnik města České Budějovice je tento ročník 2020 zvláště výjimečný, neboť v roce 219 jím byla vydána první publikace, která se zcela vymyká standardním knihám běžně publikovaným dopravci.

Kniha Linka 110 není obsáhlým dílem o historii dopravního podniku, ani technickou knihou osvětlující fungování vozového parku a vozů samotných. V první řadě je to sbírka 20 povídek uznávaných českých autorů, které se odehrávají v budějovické MHD. Jejich povídky jsou doplněny ilustracemi vynikajících grafiků a ilustrátorů a vše je zahaleno do jedinečného obalu, který pro čtenáře skrývá nejedno překvapení.

Na stránkách Linky 110 si čtenáři mohou přečíst povídky od autorů Bellové, Berana, Bočka, Březiny, Cempírka, Csicsely, Flašky, Folnýho, Hakla, Kábrtové, Leitgeba, Mornštajnové, Padevěta, Palána, Soukupové, Stančíka, Štiftera, Tomana, Zábranského či Davida Jana Žáka a potěšit se ilustracemi autorů Krištůfka, Michalíka, Puhače, Rejla, Spasskové, Stuchlíkové a Zacha.

Pro opravdové fanoušky byla kniha rovněž vydána v limitované edici, kterou je exkluzivní dárkový box vyrobený z originálních autentických součástek legendárního československého autobusu Škoda 706 RTO MEX.

 

Kontakt: tisková mluvčí DPMCB, Barbora Bláhová (blahova.b@dpmcb.cz)

 


DPMCB slaví Světový den knihy s Linkou 110!