Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

23.12.2019

23. 12. 2019, České Budějovice – Dopravní podnik města České Budějovice, a.s., ve středu 18. 12. 2019 v prostorách vyhlášené restaurace Solnice slavnostně pokřtil knihu Linka 110

Linka 110, 110 let MHD v Českých Budějovicích vychází k příležitosti jubilea 110 let fungování městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích.

Na stránkách této neobyčejné knihy čtenáři naleznou 20 povídek od autorů Bellové, Berana, Bočka, Březiny, Cempírka, Csicsely, Flašky, Folnýho, Hakla, Kábrtové, Leitgeba, Mornštajnové, Padevěta, Palána, Soukupové, Stančíka, Štiftera, Tomana, Zábranského či Davida Jana Žáka, odehrávající se v prostředí městské hromadné dopravy.

Každá povídka je doprovázena ilustrací, o které se postarali autoři Krištůfek, Michalík, Puhač, Rejl, Stuchlíková a Taja Spassk.

Křtu se zúčastnili nejen autoři knihy, ale i zástupci z řad Magistrátu. Kniha byla slavnostně uvedena panem ředitelem a předsedou představenstva Ing. Slavojem Dolejšem, kterého následoval náměstek primátora pro dopravu Viktor Lavička.

Dané unikátní dílo je k dostání v informačním centru v OC Mercury a v turistickém centru na náměstí Přemysla Otakara II.

Fotogalerii ze slavnostního křtu si můžete prohlédnout níže.

 

 


Dopravní podnik pokřtil knihu Linka 110