Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

23.05.2017

Českobudějovický dopravní podnik přichystal na konec května svou obvyklou akci, která nejen netradičním způsobem představí veřejnosti prostory autobusové vozovny, ale nabízí také velkou porci zábavy.

České Budějovice, 12. 5. 2017Den otevřených dveří, který proběhne v sobotu 27. 5. 2017 od 10.00 do 16.00 hodin v autobusovém areálu v Novohradské ulici, nabídne nejen přehlídku historických vozů, mj. autobusu Škoda 706 RTO MEX a trolejbusu Škoda 9 Tr HT s vlekem, ale také bohatý program pro všechny věkové kategorie.

„Rádi bychom obyvatelům krajského města ukázali naše zázemí, co všechno je potřeba k tomu, aby vozy MHD vyjely na své linky, ale také chceme návštěvníkům nabídnout pobavení a poučení,“ uvedl ředitel dopravního podniku Slavoj Dolejš.

Den otevřených dveří se stává již pravidelnou akcí v krajské metropoli, kterou každoročně navštíví tisíce lidí. V letošním roce se mohou účastníci těšit na rozšířenou sekci dopravního podniku včetně představení vlastní autoškoly, nafukovací atrakce, skákání na trampolínách, jízdy na šlapacích autech, segwayích, bugatkách a elektrokoloběžkách, ve svých expozicích se představí Policie ČR, hasiči, městská policie, ZOO Ohrada či místní planetárium.

Příchozí mohou také zhlédnout ukázku vozu Tesla S od společnosti E.ON, poskytnutí první pomoci ČČK, krevní tlak a BMI vám změří VZP, zažijete zásah speciální policejní jednotky v autobusu MHD, uvidíte umění psovodů celního úřadu, sokolníků z místního letiště a mnoho dalšího.

O kulturní program se postará skupina bubeníků Wild Sticks, pěvecký soubor Canzzoneta a návštěvníci mohou shlédnout projekci filmů z třeboňského festivalu Anifilm.

Celým dnem bude provázet moderátor David Kovařík.


Dopravní podnik opět otevře svůj areál veřejnosti