Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

17.03.2020

Statutární město České Budějovice a Dopravní podnik města České Budějovice dnes na mimořádném zasedání společně rozhodly o přechodu městské hromadné dopravy v Českých Budějovicích na prázdninové jízdní řády. Dané rozhodnutí vyplývá z dění okolo koronaviru, které vedlo k uzavření škol.

S ohledem na aktuální situaci bude od středy 11. 3. 2020 zajištěn provoz MHD podle prázdninových jízdních řádů. Toto opatření umožní efektivněji zajistit čištění a hygienu jednotlivých vozů MHD a zároveň je v souladu s očekávanou sníženou poptávkou po přepravě z důvodu uzavření škol a zákazu hromadných akcí nad 100 osob.

Vzhledem k nenadálé situaci Dopravní podnik města České Budějovice cestující vyzývá, aby během středy 11. 3. 2020 využívali jízdní řády, které jsou ve formě PDF k nalezení na stránkách https://www.dpmcb.cz/cestovani-mhd/jizdni-rady.html a zároveň cestující prosí o strpení, než se přechod na prázdninové jízdní řády projeví ve vyhledávačích spojů.

 

Kontakt: tisková mluvčí DPMCB, Barbora Bláhová (blahova.b@dpmcb.cz)


Českobudějovická MHD se bude od středy 11. 3. 2020 řídit prázdninovými jízdními řády