04.03.2022

Ukrajinci, které z domoviny vyhnala vojenská agrese Ruska, již přijíždějí i do Českých Budějovic. Do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině, které Jihočeský kraj zřídil na Letišti České Budějovice v Plané, hned v prvních hodinách od jeho spuštění zamířily stovky občanů Ukrajiny. Potřebné pravidelné spojení mezi českobudějovickým letištěm a centrem města od 4. března zajistí Město České Budějovice ve spolupráci s Dopravním podnikem města České Budějovice. Od nádraží odjede směrem na českobudějovické letiště každou hodinu od 7 do 19 hodin.

 

Speciální kyvadlová linka bude odjíždět od českobudějovického vlakového nádraží, a to v hodinových intervalech mezi 7:00 až 19:00. Autobus pojede na letiště v Plané přes zastávku Mariánské náměstí (směr centrum), která se nachází v blízkosti pracoviště Cizinecké policie, které rovněž mnoho přijíždějících Ukrajinců využívá, aby se nápor na obě registrační místa rozložil. I zde bude možné do autobusu nastoupit, ze zastávky na Mariánském náměstí vyjede do Centra pomoci na letišti v hodinových intervalech od 7:15 do 19:15. Již registrované osoby zároveň bude autobus odvážet z Centra pomoci v Plané zpět k nádraží v Českých Budějovicích. Od centra Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině autobus odjede v hodinových intervalech od 7:30 do 19:30. „Stanoviště speciálního spoje na Nádraží a Mariánském náměstí jsme po dohodě s městem zvolili zejména kvůli dobré dostupnosti z města a z místní Cizinecké policie, tak i pro ty obyvatele Ukrajiny, kteří zrovna dorazí vlakem nebo autobusem do Českých Budějovic,“ vysvětluje Slavoj Dolejš, ředitel DPMCB.

 

Kyvadlová doprava pro uprchlíky z Ukrajiny bude k dispozici 7 dní v týdnu. „Autobus bude odjíždět od nádraží ze stanoviště u budovy železniční stanice. Jak zastávka, tak i autobus bude označený v ukrajinském jazyce, aby jej žadatelé o azyl snadno nalezli,“ upřesňuje Radek Filip, manažer útvaru dopravy DPMCB. Plánek s vyznačeným nástupním místem i plánovanými odjezdy autobusu bude k dispozici u výstupů z nádražní haly, na autobusovém nádraží v DOC Mercury nebo na webových stránkách Centra pomoci Ukrajincům, dále také na stránkách města České Budějovice i Dopravního podniku.

 

Kontakt pro média:

Mgr. Barbora Smudková, tisková mluvčí DPMCB
e-mail: smudkova.b@dpmcb.cz

 

Informace o odjezdech vozů s mapou zastávky na nádraží v ukrajinštině i češtině (PDF)

Інформація про відправлення автомобілів із залізничного вокзалу Ческе-Будейовіце + розташування зупинки на карті

 

 

Umístění zastávky Mariánské náměstí (v blízkosti Cizinecké policie České Budějovice) (PDF)

Розташування зупинки Маріанська площа (біля поліції іноземців)

 

 

Označení autobusu do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině

Позначення і тип автобуса для Транспортування в Районний центр допомоги Україні (KACPU)

Spoj do KACPU (автобус до KACPU)

Spoj do KACPU (автобус до KACPU)

Spoj na Nádraží České Budějovice (Автобус до залізничного вокзалу Ческе Будейовіце)