Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Na základě rozhodnutí Rady města České Budějovice bude s platností od 1. 11. 2018 zahájen provoz tří nových midibusových linek 21, 22 a 23, které zajistí obsluhu historického centra města a jeho spojení se záchytným parkovištěm v Jírovcově ulici, dále pak s nádražím, nemocnicí a Havlíčkovou kolonií. Všechny linky budou pro vjezd na náměstí Přemysla Otakara II. i pro výjezd z něj využívat ulici Karla IV.

  • Linka 21 – trasa náměstí Přemysla Otakara II. – Havlíčkova kolonie, interval 20 minut
  • Linka 22 – trasa náměstí Přemysla Otakara II. – Nemocnice (část spojů vedena do zastávky Papírenská – točna), interval 20 minut
  • Linka 23 – trasa náměstí Přemysla Otakara II. – Parkoviště Jírovcova, interval 10 minut

Tyto nové linky nabídnou přímé a pohodlné spojení mezi důležitými částmi města, mimo jiné mezi nádražím a hlavním náměstím (linky 21 a 22 ve sdruženém 10-minutovém intervalu). Dále zlepší dostupnost zdravotnických zařízení (linka 22 přímo před hlavní vchod nemocnice, linka 23 do zastávky Poliklinika Sever a linka 21 do zastávky Marie Vydrové v dosahu Polikliniky Jih) a zároveň bude posílena obslužnost Havlíčkovy kolonie a Jírovcovy ulice.

Midibusové linky budou v provozu v pracovních dnech i o víkendech a budou obsluhovány zcela novými elektrobusy Škoda 29 BB s unikátní technologií dobíjení ze sítě trakčního trolejového vedení, které budou dodány v následujících týdnech. Jedná se o nízkopodlažní, plně klimatizované vozy o délce 9 m s obsaditelností 45 cestujících.

Jízdní řády uvedených linek budou zveřejněny v návaznosti na jejich úřední schválení.


Nové midibusové linky zahájí provoz od listopadu