Dopravní podnik města České Budějovice, a.s. je nucen od pondělí 23. 5. 2022 přistoupit k dočasné úpravě provozu na linkách 1, 3 a 9. Na těchto linkách dojde z důvodu akutního nedostatku řidičů autobusů a trolejbusů k prodloužení intervalů mezi spoji. Tento stav je způsoben zejména zvýšenou nemocností řidičů a jejich nenaplněným početním stavem. V případě linky 1 se redukce týká jen vybraných spojů v úseku mezi sídlištěm Máj a nádražím. Tomuto kroku jsme se snažili všemi prostředky předejít, řada našich řidičů jezdí přesčasové směny a pomáhají nám i kolegové z jiných profesí, kteří mají potřebná řidičská oprávnění, všeobecný nedostatek řidičů ale již neumožňuje stávající provoz zachovat.

 

Linky, na kterých dojde k omezení počtu spojů, byly zvoleny i s ohledem na jejich aktuální obsazenost v posledních týdnech, nemělo by tak docházet ke kapacitním problémům. V rámci celého systému MHD se jedná o snížení počtu spojů o 4 procenta. Ostatních linek ani víkendového provozu se žádné omezení netýká.

 

Za vzniklou situaci se cestujícím velice omlouváme a naší snahou bude co nejdříve standardní rozsah provozu obnovit.

 

Dočasné jízdní řády linek 1, 3 a 9 naleznete na webových stránkách DPMCB, na dotčených zastávkách, následně budou dostupné ve vyhledávačích spojení na webu a v aplikaci DPMCB a také ve vyhledávači IDOS.